ماشین جو | افسانه هایی درباره باتری ها:


افسانه هایی درباره باتری ها:  | بازديد : 1162

افسانه هایی درباره باتری ها:

  • انبار كردن يك باتري بر روي سطوح بتوني آن را دشارژ خواهدكرد.                        جعبه هاي باتري هاي سرب اسيدي جديد بهتر سيلد شده اند، بنابراين نشتي خارجي (External leakage) كه منجر به دشارژ مي گردد براي آنها وجود نخواهد داشت. تغييرات دمايي شديد در باتريهاي بزرگ مي تواند نشتي داخلي يا دشارژ خودبخود را در صورتيكه باتري در يك اتاق كاملاً سرد يا در يك اتاق گرم نگهداري شود يا در يك زير دريايي نصب شده باشد، افزايش دهد.
  • حركت ماشين سبب شارژ كامل باتري مي شود.
    عواملی وجود دارد كه بر توانايي دینام در شارژ باتري اثر مي گذارد. مهمترين این عوامل عبارتند از: مقدار جرياني كه از دینام به باتري جهت شارژ آن فرستاده مي شود، مدت زمانی كه جریان در دسترس است و دما. عموماً حرکت موتور در حالت خلاص يا حركت و توقف های پشت سر هم درشرایط آب و هواي نامناسب در شب، سبب شارژ باتري نخواهد شد.
  • امكان منفجر شدن باتري وجود ندارد.                                                              با وجود اينكه درپوشهاي تهويه كاهش دهنده جرقه، كمك به كاهش توليد گاز مي كند، شارژ مجدد باتري، گازهاي اكسيژن و هيدروژن توليد مي نمايد. اگر جرقه اي داخل باتري و به اين گازها راه يابد سبب انفجار بزرگي خواهد شد.
  • يك باتري با ماندن در انبار، شارژ خود را از دست نخواهد داد.
  باتريها دشارژ خود به خودي يا پديده تراوش الكتروشيميائي داخلي دارند كه سبب دشارژ كامل و سولفاته شدن آن در طول زمان مي شود. در ابتدا براي انبار كردن يك باتري، باید آن را كاملاً شارژ كرد و در مكاني سرد در دمايي بالاتر از دماي انجماد قرارداد و زماني كه به 80 % از وضعيت شارژ كامل خود مي رسد يا هر 6 ماه يك بار (هر كدام زودتر اتفاق افتاد) آنها را شارژ كرد. اگر در يك وسيله نقليه قرار داده شده، كابل منفي آن را قطع كنيد.
  •  باتري هاي بدون مراقبت و نگهداري هرگز نيازي به الكتروليت ندارند.
    در آب و هواي گرم امكان تبخير الكتروليت بدلیل دمای بالای زیر کاپوت وجود دارد. همچنين الكتروليت ممكن است در شارژ با ولتاژ زياد يا جريان زياد مقداري از الكتروليت خود را از دست بدهد.
  •  دینام را بوسیله قطع ارتباط باتری با خودرو و موتور در حال حرکت تست کنید.
یک باتری همچون تثبیت کننده ولتاژ یا یک فیلتر برای جریان DC تولید شده توسط دینام عمل می کند. قطع کردن اتصال باتری با موتور در حال حرکت، ممکن است به المانهای الکترونیکی خودرو از قبیل کامپیوتر، رادیو، استریو و سیستم دزدگیر و ... یا سیستم شارژ آسیب خواهد رساند. هرگز این اتصال را قطع نکنید.

برچسب : 
افسانه
 
درباره
 
باتری
 
ماشین جو
 
ماشين جو


اشتراک گذاري اين مطلب در :   اشتراک گذاري در کلوب    اشتراک گذاري در فيس نما    اشتراک گذاري در گوگل پلاس    اشتراک گذاري در digg    اشتراک گذاري در stumbleupon    اشتراک گذاري در تويتر    اشتراک گذاري در فيس بوک   ارسال نظر در مورد اين خبر
نام : *
نظر شما : *
کد امنيتي :   (کد داخل تصوير را وارد نماييد)
» استفاده از کلمات رکيک، توهين به سايرين و استفاده از حروف انگليسی در نظرات مجاز نميباشد
» اگر به کیبرد فارسی دسترسی ندارید از سایت بهنویس کمک بگیرید.