ماشین جو | فرایند اجرایی دستورالعمل واردات خودرو شفاف سازی می شود


فرایند اجرایی دستورالعمل واردات خودرو شفاف سازی می شود | بازديد : 369

به گزارش رئیس انجمن واردکنندگان خودرو، از شفاف سازی بخشی از دستورالعمل واردات خودرو خبر داد و گفت : بخشی از فرایند اجرایی دستورالعمل واردات خودرو که با ابهام در اجرا مواجه بود به زودی شفاف سازی و ابلاغ می شود.فرهاد احتشام زاده در گفتگو با خبرنگار افزود :  با توجه به ابهاماتی که در خصوص بخشی از دستورالعمل واردات خودرو وجود داشت با موافقت وزیر صنعت و معدن قرار است بخشی از این دستورالعمل شفاف سازی می شود.
وی با تاکید بر عدم تغییر در دستورالعمل واردات خودرو خاطر نشان کرد : فرایند اجرای دستورالعمل واردات خودرو همان فرایند ابلاغی و در راستای حمایت از حقوق مصرف کنندگان بوده و صرفا در بخش هایی از این دستورالعمل قرار است شفاف سازی صورت گیرد.

وی گفت : با توجه به اینکه در مدت اجرای دستورالعمل واردات خودرو بخشی از این دستورالعمل نیاز به شفاف سازی داشت از این رو بخشی از دستورالعمل شفاف سازی و بخشی نیز به صورت خواسته های اعضای انجمن واردکندگان خودرو لحاظ گردید به همین جهت نه تنها دستورالعمل فعلی لغو نگردیده بلکه مواردی نیز به دستورالعمل فعلی واردات خودرو افزوده خواهد شد.
وی تصریح کرد : بخشی از شفاف سازی که در فرایند اجرای دستورالعمل واردات خودرو صورت گرفته است، شامل ثبت‌سفارش واردات است دیگر نیازی به ثبت شماره شاسی خودروهای وارداتی ندارد، چراکه در مرحله ثبت‌ سفارش، خرید واردکننده نهایی نشده است که قرار باشد شماره شاسی خودروها را به سیستم ثبت‌ سفارش اعلام کند.
رئیس انجمن واردکنندگان خودرو تاکید کرد :  تا زمان ابلاغ دستورالعمل جدید ، ملاک واردات خودرو همان دستورالعمل ابلاغی توسط وزیر صنعت و معدن بوده و لازم الاجراست.
احتشام زاده در خصوص زمان ابلاغ دستورالعمل جدید واردات خودرو گفت : زمان ابلاغ  دستورالعمل جدید مشخص نیست و به محض بررسی وزارتخانه و ابلاغ ، اجرایی خواهد شد.

وی همچنین با رد وجود هر گونه انحصار در واردات خودرو تصریح کرد : انحصار زمانی مطرح است که اشخاص اجازه واردات خودرو نداشته باشد  در حالی که در دستورالعمل فوق مشخص گردیده که هر کسی که کارت بازرکانی داشته باشد باید به نماینده رسمی مراجعه کند و پس از تامین گارانتی می تواند نسبت به واردات خودرو اقدام کند  و کما کان این شرایط وجود دارد و توسط شورای رقابت نیز نبود انحصار در واردات خودرو نیز مورد تایید قرار گرفته است .

برچسب : 
فرایند
 
اجرایی
 
دستورالعمل
 
واردات خودرو
 
ماشین جو
 
ماشين جو


اشتراک گذاري اين مطلب در :   اشتراک گذاري در کلوب    اشتراک گذاري در فيس نما    اشتراک گذاري در گوگل پلاس    اشتراک گذاري در digg    اشتراک گذاري در stumbleupon    اشتراک گذاري در تويتر    اشتراک گذاري در فيس بوک   ارسال نظر در مورد اين خبر
نام : *
نظر شما : *
کد امنيتي :   (کد داخل تصوير را وارد نماييد)
» استفاده از کلمات رکيک، توهين به سايرين و استفاده از حروف انگليسی در نظرات مجاز نميباشد
» اگر به کیبرد فارسی دسترسی ندارید از سایت بهنویس کمک بگیرید.