ماشین جو | ضرورت اصلاح ساختار مالي خودروسازها


ضرورت اصلاح ساختار مالي خودروسازها | بازديد : 424

به گزارش مدیر کل اعتبارات بانک مرکزی در برنامه تلویزیونی بورس گفت : اصلاح ساختار مالی خودروسازها نخستین گام برای ارائه تسهیلات و خروج از تنگنای نقدینگی این صنعت از طریق بازار پول و بازار سرمایه است.


سید علی اصغر میر محمد صادقی گفت : اصلاح ساختار مالی یکی از مهم ترین موارد مطرح شده در چند سال گذشته با شرکت های بزرگ خودرو سازی برای ارائه تسهیلات بوده است.
میر محمد صادقی، با بیان اینکه اصلاح ساختار مالی در چند بخش خلاصه می شود، اظهار داشت: اولین اصلاح ساختار مالی به این نکته برمی گردد که شرکت های خودرو ساز نباید سهام خود را در بانک ها به فروش بگذارند. نکته بعدی ایجاد انبوه شرکت از سوی شرکت های خودرو سازی است که این اقدام هم در ساختار مالی و سمت بدهی های خودروسازها تأثیر منفی ایجاد کرده است.
وی ادامه داد: بحث بعدی این است که تأمین منابع مالی صرفاً نباید از طریق سیستم بانکی کشور انجام شود. چون منابع سیستم بانکی محدود است و اعطای بخش اعظمی از تسهیلات به شرکت های بزرگ از جمله خودرو سازها باعث می شود که بخش دیگری از صنعت کشور از دریافت منابع تسهیلات بانکی محروم شود.
مدیر کل اعتبارات بانک مرکزی درباره تامین نقدینگی صنعت خودرو گفت: شرکت های بزرگ خودرو ساز برای طرح هایی که قاعدتاً نتایج آن 4-3 سال آینده در صورت های مالی شرکت ها نشان داده می شود باید به سمت بازار سرمایه برود.
میر محمد صادقی با اشاره به اینکه بازار پول نماد بازار کوتاه مدت کشور است، خاطر نشان کرد: بازار پول حداکثر باید یک ساله تسهیلات دهد و بیشتر باید در تبدیل سرمایه در گردش شرکت های متوسط و کوچک متمرکز باشد و در خصوص طرح ها توسعه ای و ایجادی، به ویژه برای شرکت های بزرگ باید به سمت بازار سرمایه که خاصیت این بازارها، بازار بلند مدت است حرکت کنیم.
این مقام مسوول در پایان تأکید کرد: شرکت های خودرو ساز باید به سمت تأمین منابع از طریق سهام داران خود با تمرکز بر افزایش سهم بازار سرمایه در تأمین مالی بروند.

 

برچسب : 
ضرورت اصلاح
 
ساختار مالی
 
خودروسازها
 
ماشین جو
 
ماشين جو


اشتراک گذاري اين مطلب در :   اشتراک گذاري در کلوب    اشتراک گذاري در فيس نما    اشتراک گذاري در گوگل پلاس    اشتراک گذاري در digg    اشتراک گذاري در stumbleupon    اشتراک گذاري در تويتر    اشتراک گذاري در فيس بوک   ارسال نظر در مورد اين خبر
نام : *
نظر شما : *
کد امنيتي :   (کد داخل تصوير را وارد نماييد)
» استفاده از کلمات رکيک، توهين به سايرين و استفاده از حروف انگليسی در نظرات مجاز نميباشد
» اگر به کیبرد فارسی دسترسی ندارید از سایت بهنویس کمک بگیرید.