ماشین جو | تاکید وزیر هم باعث پرداخت به موقع مطالبات قطعه سازان نشد


تاکید وزیر هم باعث پرداخت به موقع مطالبات قطعه سازان نشد | بازديد : 435

به گزارش رئیس هیئت مدیره انجمن قطعه سازان با اشاره به مشکل جدی نقدینگی در صنعت قطعه سازی کشور گفت : روند واردات در سال های گذشته ، افزایش قیمت خودرو ناشی از افزایش ناگهانی نرخ ارز ، خودروسازان و قطعه سازان داخلی را با مشکل جدی کاهش فروش و نقدینگی مواجه کرده است.محمد باقر رجال در گفتگو با خبرنگار افزود: هم اکنون بخش های متوسط و کوچک قطعه سازی کشور با مشکلات جدی نقدینگی مواجهند به طوری که  بسیاری از آنها در آستانه سقوط و ورشکستگی قرار دارند.
وی تصریح کرد : در حال حاضر مشکلات زیادی من جمله بدهی های بانکی و مشکلات کارگران و سرمایه گذاری زیادی در این صنعت صورت گرفته متوجه قطعه سازان است به طوری که این روند بسیاری از آنها را ناگزیر به خروج از فعالیت در این صنعت نموده است.
وی گفت : علی رغم تاکید وزیر صنعت و معدن در شورای سیاست گذاری خودرو که توصیه نمودند که قراردادها باید به نحوی باشد تا قطعه ساز بتواند بر روی این قراردادها حساب کند متاسفانه قراردادهای 3 ماهه را نیز به 6 ماهه تبدیل شد به طوری که قطعه سازی که قطعه ای را تحویل می دهد اگر به طور اتومات این 6 ماه را بتواند مقاومت کند باید یک ماه دیگر علاوه بر این 6 ماه بابت پروسه تکمیل و تحویل مدارک تامل نماید تا مطالبات خود را دریافت کند .
وی افزود : متاسفانه دستگاههای دولتی بر خلاف  صحبت هایی که در خصوص حمایت از تولید مطرح می کنند اصلا از تولید حمایت  نمی کنند .
وی همچنین به افزایش بدهی قطعه سازان بابت تاخیر در  پرداخت مالیات بر ارزش افزوده آنها توسط خودروسازان پرداخت و اظهار داشت  : با وجود اینکه همواره قطعه سازان سهم مالیات بر ارزش افزوده خود را به موقع پرداخت می کنند اما از سال 92 تا کنون بابت این سهم از خودروسازان طلبکارند در حالی که جریمه این دیر کرد را نیز باید قطعه ساز پرداخت کند.
وی همچنین به رشد تولید قطعه سازان اشاره کرد و گفت :  با فشاری که به قطعه سازان وارد شد در 3 ماه آخر سال 93 و اوایل امسال شاهد رشد تولید خودرو و قطعات بودیم چنانچه در این مدت قطعه سازان اقدام به تقویت خود در جهت تامین مواد اولیه و تکمیل نیازهای تولید نمودند و با توجه به تدارکاتی که در سال جاری داده شد و اطمینان از پاسخ گویی نقدینگی و تحقق رشد نقدینگی ، قطعات تولیدی به موقع تحویل خودروسازان شد اما این جریان با توجه به افزایش مشکلات نقدینگی قطعه سازان قطعا در تیرماه و مرداد ماه قابل تکرار نبوده و ادامه نخواهد یافت.
رئیس هیئت مدیره انجمن قطعه سازان تاکید کرد :  متاسفانه امکانات قطعه سازان در حال اتمام است و به تدریج این بخش از صنعت در حال فلج شدن هستند.
رجال تصریح کرد : با وجود رشد تولید خودروسازان و قطعه سازان در سال جاری و اواخر سال گذشته متاسفانه روز به روز بدهی خودروسازان به قطعه سازان بیشتر می شود.

 

برچسب : 
تأکید وزیر
 
پرداخت به موقع
 
مطالبات قطعه سازان
 
ماشین جو
 
ماشين جو


اشتراک گذاري اين مطلب در :   اشتراک گذاري در کلوب    اشتراک گذاري در فيس نما    اشتراک گذاري در گوگل پلاس    اشتراک گذاري در digg    اشتراک گذاري در stumbleupon    اشتراک گذاري در تويتر    اشتراک گذاري در فيس بوک   ارسال نظر در مورد اين خبر
نام : *
نظر شما : *
کد امنيتي :   (کد داخل تصوير را وارد نماييد)
» استفاده از کلمات رکيک، توهين به سايرين و استفاده از حروف انگليسی در نظرات مجاز نميباشد
» اگر به کیبرد فارسی دسترسی ندارید از سایت بهنویس کمک بگیرید.