ماشین جو | هشت فرمان فروش خودرو


هشت فرمان فروش خودرو  | بازديد : 1614

معمولا با نزدیک شدن به فصل تابستان و شروع سفرهای این فصل،به تدریج خرید و فروش خودرو های دست دوم هم رونق میگیرد.بیشتر مردم دوست دارند که در این دوره با خودرو های نو به سفر بروند.اما بیش از خرید یک خودرو نو باید خودرو دست دوم خود را به قیمتی خوب در بازار آب کنند.امروزه اگر با نحوه فروش خودرو دست دوم خود در بازار آشنا نباشید ،بدون شک نمی توانید آن را با قیمتی که منطقی است،بفروشید.آنوقت ممکن است حساب و کتابهایی در ذهنتان برای خرید خودرویی جدید داشته اید،درست از آب در نیایند.این کار ظرافت هایی داردکه بهتر است با آنها آشناشوید.شاید بسیاری از این ظرایف در ظاهرساده و عادی به نظر برسند،اما توجه به آنها اثرات زیادیدر ذهن خریداران احتمالی و انجام یک معامله خوب خواهد داشت . در زیر به برخی از این ظایف اشره کرده ایم .


1.به دلال نفروشید
هیچ وقت دلالان خرید و فروش خودرو، خودرو شما را به اندازه ارزش واقعی که دارد ،معامله نمیکنند. آنها درخوش بینانه ترین حالت، فقط به دنبال این هستند که معامله ای را میان خریدار و فروشنده جوش دهند و حق دلالی خودشان را بگیرند که درحالت واقع بینانه تر ،این امر تبدیل به خرید خودرو از شما و فروش آن به قیمتی بالا تربه فردی دیگر میشود.بنابر این بهتر است که خودتان خریدار را پیدا کنید و با او مستقیم و بدون واسطه روبه رو شوید.یکی از بهترین روشها در این زمینه مراجعه یه مراکز همگانی خرید و فروش خودرو و یا درج آگهی در روزنامه است .با این روش هم میتوانید در هزینه حق دلالی صرفه جویی کنیدو هم خودرو خود را به ارزش واقعی اش در بازار بفروشید.
2. ماشین را تمیز کنید
شاید این توصیه خیلی ساده و بدیهی به نظر برسد،اما فروش یک خودرو تمیز خیلی راحت تراز فروش مدلی کثیف و رنگ و رو رفته است.منطق این توصیه خیلی ساده است،مردم اغلب دوست دارند که از افراد خوش سلیقه خرید کنند.توصیه ما این است که برای جلب توجه بیشترخریداران حتی از یک روشویی ساده فراتر رفته و واکس داشبورد و شامپوی رودریها را نیز فراموش نکنید.نمایش یک خودرو تمیزاین پیام را به خریدار میدهدکه خودرو شما ارزش مبلغی که برای آن مطالبه میکنید را دارد.
3.تعمیرات ضروری را انجام دهید
توجه به این توصیه کاملا آزاد است.برخی افراد خودرو خود را با فهرست بلند بالایی از تعمیرات ضروری میفروشند،برخی دیگر هم تمام عبی و ایرادهای خودروی خود را میگیرندتا در هنگام فروش ، دست بالا را داشته باشند.به شما توصیه میکنیم که هیچ کدام از این دو راه را انتخاب نکنید.هیچ کس دوست ندارد صاحب خودرویی شود که بلافاصله پس از خرید،آن را به تعمیرگاه ببرد.از آن طرف هم هزینه کردن برای جزییاتی که به چشم هم نمی آید،مثل تعویض فیلتر روغن با هوامنطقی نیست.بنابر این بهتر است قبل از فروش خودرو،تعمیراتی که خیلی ضروری هستند را انجام دهید.
4.خودرو را خوب معرفی کنید
برای فروش یک ملک یک فاکتور همیشه حرف اول را میزند؛ موقعیت. در فروش یک خودرو هم یک فاکتور بیش از همه تعیین کننده است ؛ تبلیغات.به شما توصه میکنیو که هرگزخودرو خود را در نشریات محلی که مشتریانی خاص در یک منطقه خاص مخاطبشان هستند،آگهی نکنید.بهترین مکان برای معرفی کالای شما در نشریات هار سراسرییا وب سایت های فروش کالاست.این نکته را مد نظر قرار دهیدکه کسی آن بیرون درست خودرویی را میخواهد بخرد که شما دارید.بنابراین باید حتما او را مطلع کنید.
5. از تصاویر مناسب استفاده کنید

بنابر این درج تصویر یک کالا برای جلب نظر خریداران بسیار تاثیرگذار خواهد بود.توصیه میکنیم تصاویری از زوایای مختلف از خودروی خود تهیه کرده. برای اینکه تصاویر تاثیر گذار باشند ،باید از یک عکاسی یا دوستی که در این زمینه مهارت دارد ، کمک بگیرید.هدف این است که سوالات یک خریداربالقوه را بیش از آنکه خودرو شما را از نزدیک ببیند، پاسخ دهید.
6.زمان مناسبی انتخاب کنید
شما به عنوان فروشنده ،همیشه برای فروش خودرو خود آماده اید.اما فراموش نکنید برای بسیاری خرید خودرو کار ساده ای نیستو در زمانی باید صورت گیرد که از نظر ذهنی و مالی کاملا آمده باشند .هرگز خودرو را در ابتدا یا انتهای ماه نفروشید.در این زمان افراد باید قبض ها و سایر بدهی های خود را پرداخت کنند.بنابر این پول نقد ندارند.در روزهای طوفانی یا روزهایی که هوا گرفته است،بهتر است که خودرو خود را به مشتری نشان ندهید،جون ارزش کالای شما به چشم نمی آید،حتی اکر در نوع خود بهترین باشد.
7.برای ادعاهایتان سند داشته باشید
از قدیم گفته اند که دانایی،توانایی است.وقتی موضوع فروش خودرو های دست دوم در میان باشد،این واقعیت پر رنگ تر میشود.هر چه دانسته های شما در مورد توانایی ها و مزایای خودروتان بیشتر باشد ،احساس اعتماد به نفس بیشتری در فروش آن خواهید داشت .داشتن اطلاعات در این زمینه به مشابه شخص ثالثی است که در هنگام بر شمردن مزایای خودروبرای مشتری،شما را حمایت میکند.افزون بر این داشتن ارایه این اطلاعات به خریدار احتمالی کمک میکند که تصمیم نهایی خود را زود بگیردو تکلیف شما را روشن کند.
8.به دنبال خریدار دست به نقد باشید
بیشتر مردم فکر میکنندباید خودروشان را به کسی بفروشند که از او خوششان می آید.شاید این موضوع برای بسیاری حل شده باشد،اما در عمل چنین نیست.این ذهنیت زمانی شدت میگیردکه مالک یک حس عاطفی نیز با خودروی خود بر قرار کرده و آن را دوست داشته باشد.اما یادتان باشد که شما میخواهید یک خودرو بفروشید نه این که در مورد افراد قضاوت کنید.این که چه شخصیتی در آینده پشت فرمان می نشیند که شما زمانی آن را دوست داشته اید مهم نیست.مهم این است که خریدار خودرو شما کسی باشدکه خودرو را به بالاترین قیمت بخردو در هنگام پرداخت نیز دست به نقد تر باشد.

برچسب : 
هشت فرمان
 
فروش خودرو
 
ماشین جو
 
ماشين جو


اشتراک گذاري اين مطلب در :   اشتراک گذاري در کلوب    اشتراک گذاري در فيس نما    اشتراک گذاري در گوگل پلاس    اشتراک گذاري در digg    اشتراک گذاري در stumbleupon    اشتراک گذاري در تويتر    اشتراک گذاري در فيس بوک   ارسال نظر در مورد اين خبر
نام : *
نظر شما : *
کد امنيتي :   (کد داخل تصوير را وارد نماييد)
» استفاده از کلمات رکيک، توهين به سايرين و استفاده از حروف انگليسی در نظرات مجاز نميباشد
» اگر به کیبرد فارسی دسترسی ندارید از سایت بهنویس کمک بگیرید.